Žemaitiški valgiai Bieliauskų sodyboje

Data :2018-08-19
Žemaitiški valgiai Bieliauskų sodyboje

Netoli Jonavos Ragožių kaime sukurta nedidelė žemaitiška oazė, kurioje galima ne tik išgirsti gražią žemaičių tarmę, bet prisiliest ir prie žemaitiškų tradicijų. O jas kuria Petras ir Nijolė Bieliauskai, savo sodyboje rengdami žemaitiškų valgių edukacinę programą.

Iš Kretingos rajono atvykęs į Jonavą Petras Bieliauskas neilgai ištvėrė gyvenimą "ant asfalto". Metė pedagoginį darbą ir pradėjo gyventi ūkiškai: kelios karvės, šiek tiek paukščių, daržas  - tai, ko reikėjo Petrui Bieliauskui. O kai yra pieno galima ir žemaitišką kastinį gaminti. Dabar kastinio gamyba ir edukacinės programos norintiems paragauti žemaitiškų patiekalų ir pamatyti, kaip sukamas kastinis, yra pagrindinis Bieliauskų šeimos pragyvenimo šaltinis.

iedžių bendruomenės nariai taip pat įsitikino, kad Peto gaminamas kastinis tikrai skanus. Ir ne tik kastinis. Pragavome ir cibulynės - šaltos žemaitiškos sriubos. Ji gaminama iš vandens, kepintos silkės ir svogūnų. Kai kas galbūt buvo primiršęs ir tikro kaimiško rūgpienio skonį. O kanapynės arba kitaip vadinamos spirgynės, tikrai ne visi buvo ragavę. Su  karštomis bulvėmis visa tai buvo tikras skanėstas.

Na, o kastinio gamybą ir patiekalų degustaciją paįvairino smagūs šeimininkų pasakojimai apie jų pažintį, šeimos istoriją, ūkio susikūrimą.  

 


Visos naujienos...