:: Kultūra ::

 

Užliedžių kaime yra Raudondvario kultūros centro Užliedžių laisvalaikio salė. Laisvalaikio organizatorė Rima Skridailienė, tel. 8 640 13764.

 

BŪTI AKTORIUMI...

 Dramos studija Užliedžiuose jau pradeda skaičiuoti savo darbus. Neseniai pamatėme pirmąjį jos pasirodymą, Justino Marcinkevičiaus poemą „Tėvynė“, skirtą vasario 16-osios Lietuvos nepriklausomybės akto paminėjimui. Vos rudenį pradėjusi veikti studija subūrė seniūnijos žmones, mylinčius teatrą, norinčius patirti šio meno galią.

Režisierė Nida Vita Žilinskienė sako, kad į studiją susibūrę žmonės papildo vienas kitą: skirtingas amžius ir patirtis suteikia daugiau galimybių ieškojimams ir išraiškai. Paulius, Santa, Ramutė, Vytautė, Ignas, Eigintė, Raminta, Gabija – kiekvienas iš jų turi savo tikslus, darbus, mokslus, svajones, tačiau taip pat kiekvienas turi ir didelį norą dalį savęs atiduoti scenai. Pasak Gabijos, ji nemaniusi, kad aktoriaus duona tokia sunki. Repeticijose atliekant režisierės sumanytas užduotis pavargstama ne tiek fiziškai, kiek dvasiškai, tenka atiduoti visą save, kad išties taptum oru ar vandeniu, pajustum begalinio lauko erdvę ar miško vėsą ir kvapą. Ir kiekvienas, lankantis studiją, džiaugiasi pastebėjęs kolegos pažangą, savo paties pasikeitimą.

Dar savaitė-kita ir prasidės pirmojo spektaklio repeticijos. Režisierė kol kas neatskleidžia, koks tai bus spektaklis, tačiau suintriguoja sakydama, kad parinko linksmą komediją, kurios premjera numatoma gegužę. Tik norėtųsi sulaukti daugiau norinčių vaidinti, ypač vyrų ir moksleivių. Mat, ketinama suburti dvi grupes – vaikų ir suaugusiųjų. Tad jei bent retkarčiais pasvajojate apie vaidybą, kiekvieną pirmadienį ir trečiadienį, 19 val. esate laukiami Užliedžių laisvalaikio centre. Čia atėję tikrai apie save sužinosite daug neįtikėtinų dalykų, nustebsite pats ir nustebinsite savo artimuosius.

 

RAUDONDVARIO KULTŪROS CENTRO VASARIO MĖN.

RENGINIŲ PLANAS

Renginio   pavadinimas

 

Data ir vieta

Atsakingas

 

1. Dailininko Gvido Latako tapybos   darbų paroda „Vigilijos“.

1-31 d.

Raudondvario   k.c.

R. Skučienė

2. TAU paskaita „Socializacijos ir   saviugdos svarba auksiniame amžiuje“, lektorė-Lietuvos moterų sporto   asociacijos viceprezidentė Joana Bartaškienė.

5 d. 14 val

Raudondvario k.c.

J. Zizienė

3. Užgavėnių   šventė „Lašininio respublika“.

7d.15 val.

Prie Raudondvario k.c.

J. Zizienė

4. Užgavėnės Kulautuvoje, kartu su   Kulautuvos mokyklos bendruomene.

9 d.12 val.

Užgavėnių skverelyje

A. Mickutė

R. Špakauskaitė-Kučinskienė

5. Užgavėnės   Užliedžiuose

9 d.18 val. prie seniūnijos

L. Pilipavičienė

6. Valentinos   vakaras „Pasaulis po meilės sparnu“ (uždaras).

13 d.16 val.

Raudondvario k.c.

J. Zizienė

I. Mochnačiovaitė

7.  Valstybės atkūrimo dienai skirtas protų   mūšis „Ką žinai apie Lietuvą“.

12 d. 19 val.

Kulautuvos l.s.

A. Mickutė

8. Valstybės   atkūrimo dienai skirtas renginys. Užliedžių teatro etiudas „Tėvynė“ pagal J.   Marcinkevičiaus poeziją ir K. Binkio teatro spektaklis „Tėvas jau leido“.

12 d. 19 val.

Užliedžių l.s.

 

R. Skridailienė

N. V. Žilinskienė

 

9. TAU paskaita „Valstybinio socialinio   draudimo sistema Lietuvoje-įdomiai ir aktualiai“, lektorė-VSD vyriausioji   specialistė S. Maksimaitienė.

26 d. 14 val.

Raudondvario k.c.

J. Zizienė 

10.   Socialinio kultūrinio   edukacinio stalo žaidimo „Raudonkojo žingsniu“ pristatymas bendruomenei.

26 d. 18 val.

Raudondvario k.c.

 

J. Zizienė

M. Bareišienė

11. Algirdo   Svidinsko   kompaktinio autorinių dainų  albumo „O vis dėlto būkim“ pristatymas.

27 d.15 val.

Raudondvario k.c.

J. Zizienė