Užliediškiai tikisi savivaldybės supratimo

Data :2017-01-24
Užliediškiai tikisi savivaldybės supratimo

Šiandien Užliedžių seniūnijoje skubiai buvo sušauktas seniūnaičių susirinkimas išsiaiškinti, ko nori užliediškiai: vaikų darželio savo kaime ar Giraitėje. 

Vidurdienį sukviestame susirinkime dalyvavo tik 3 seniūnaičiai iš 8. Sužinoję apie sueigą, į susirinkimą atėjo keletas Užliedžių gyventojų, pradinės mokyklos mokytoja. Seniūnas Irmantas Šumskas pristatė vienintelį susirinkimo klausimą – rajono savivaldybė nori žinoti bendruomenės nuomonę dėl vaikų darželio vietos.

 Poreikis – keli šimtai vietų

Šiuo metu Užliedžių seniūnijoje veikia vienintelis Giraitės darželis, turintis 140 vietų. Šiuo metu jau yra pateikta per 300 prašymų priimti į darželį ir daugiausia jų iš Užliedžių – 93.

„Galimi keli variantai, todėl ieškoma geriausio sprendimo, – kalbėjo I.Šumskas. – Yra galimybė plėsti naująjį darželį Giraitėje nupirkus greta pastatytą naują pastatą. Galima rengti projektą ir renovuoti Užliedžių mokyklos pastatą.“ 

Nuomonė vienareikšmė

Susirinkusieji gūžčiojo pečiais, kodėl iš viso toks klausimas kyla. „Jau prieš pora metų buvo aptarta ir nutarta, kad darželis bus Užliedžiuose, plėsis mokykla, buvo parengtas ir nemažai kainavęs daugiafunkcinio pastato rekonstrukcijos projektas. Daugiau nei metus stovėjo ir stendas su būsimo centro vizualizacija. Beje, nežinia kodėl ir kur prieš pusmetį dingęs,“ – sakė Bendruomenės pirmininkė Laima Pilipavičienė.

Visi susirinkime dalyvavusieji vienbalsiai pasisakė už esamo daugiafunkcinio pastato renovacijos projektą. „Renovacijos projektas yra parengtas, pinigai išleisti, tai reikia toliau dirbti ir tęsti tai, kas pradėta,“ – sakė Vijukų seniūnaitis nerijus Damanskis. – Projekte numatytas ir darželis, ir mokykla, ir valgykla, ir sporto salė vaikams, ir sveikatos centras – viskas, ko reikia besiplečiančiam kaimui.“ Tokiai nuomonei pritarė ir visi kiti susirinkime dalyvavę žmonės.

 

Svarstys Tarybos posėdyje

Trumpai, bet karštai, išsakę savo nuomonę, užliediškiai išsiskirstė. Pasak seniūno, Užliedžių daugiafunkcinio pastato likimas ir darželio vieta bus svarstoma artimiausiame Kauno r. savivaldybės Tarybos posėdyje. „Jei savivaldybė neatsižvelgs į gyventojų nuomonę, ieškosime pagalbos kitur. Turime Seimo narį, kreipsimės į jį,“ –sakė užliediškė Laima Janušauskienė.

 


Visos naujienos...