Snieguotu taku į Kaziuko mugę!

Data :2018-03-05
Snieguotu taku į Kaziuko mugę!

Kovo 2 dieną Užliedžių pradinukai su savo pedagogais pakvietė visus jau į trečiąją į Kaziuko mugę Užliedžių pradinėje mokykloje.

 Metų ratas sukasi nesustodamas, ir, pasak mūsų klasiko K. Donelaičio, „Jau saulelė vėl atkopdama budina svietą“. Vienas iš pirmųjų pavasario pranašų Lietuvoje – Kaziuko mugė. Domeikavos gimnazijos Užliedžių skyriaus pradinėje mokykloje šiemet vėl organizuotas renginys, kuris pernai ir užpernai sulaukė didelio pasisekimo.

Galbūt šiemet užliediškius namuose sulaikė žiemiškas šaltis ir lankytojų nebuvo labai gausu, tačiau pirmoji pavasario šventė buvo smagi. Kadangi pavasaris tik kalendoriuje, o už lango vis dar šalta žiema, mokyklos mokiniai šoko ir dainavo, kad greičiau pavasarį prikviestų.

Užliedžių laisvalaikio salėje prekyba virte virė. Kaziuko mugei ruošėsi ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai, kiti šeimos nariai. Daugiausia buvo prekiaujama įvairiais namuose ruoštais skanėstais, rankų darbo dirbiniais: lankstiniais, darbeliais iš molio, papuošalais iš karoliukų, paveikslėliais ar net savo sukurtomis anekdotų knygelėmis. Mugėje apsilankė ne tik mokyklos, bet ir seniūnijos darbuotojai, tėveliai ir seneliai, Užliedžių kaimo gyventojai. Retas grįžo namo tuščiomis rankomis, nešėsi namiškiams lauktuvių iš Kaziuko mugės.

Svarbu tai, kad mokiniai tokių renginių metu mokosi ne tik kultūringai bendrauti, derėtis, bet ir džiaugtis draugų sukurtais meniškais dirbiniais, pasisemti kūrybinių idėjų.

 

Vilma NIKONTIENĖ

Užliedžių pradinės mokyklos mokytoja


Visos naujienos...