Šeimos darželiai: kas tai?

Data :2019-10-25
Šeimos darželiai: kas tai?

Kauno r. savivaldybė paskelbė, kad ieško žmonių, norinčių dirbti šeimos darželiuose. Kokie reikalavimai keliami tokiam darželiui ir jo darbuotojui?

 Kur gali būti šeimos darželis?

Šeimos darželį galima stegti pirmame aukšte esančiose patalpose su saugiu kiemu. Patalpos turi būti tvarkingos, saugios. Paskaičiuota, kad 5 vaikams privalo būti apie 20 m2 ploto. Neturintieji nuosavos valdos, gali nuomotis patalpas, Savivaldybė padengs nuomos – už 20 mnuoma negali viršyti 316 eurų. Jei planuojama dirbti dviese ir prižiūrėti 10 vaikų, reikalingas dvigubas plotas, kompensuojama nuomos kaina taip pat dvigubėja.

Savivaldybė, esant poreikiui, šeimos darželiams galės nupirkti baldų, žaislų, kito būtino inventoriaus.

Šeimos darželių Tvarkos apraše nereglamentuota, jis turi būti bute ar privačiame name. Tai lems tėvų apsisprendimas, jei tėvai sutiks, darželis gali būti ir bute. (Plačiau – Tvarkos aprašas ).

 Kas gali dirbti šeimos darželyje

Šeimos darželyje gali dirbti asmuo, pasitikrinęs sveikatą ir gavęs asmens higienos pasą, išklausęs specialų mokymų kursą, pateikęs kitus reikalingus dokumentus (Plačiau – Tvarkos aprašas ). Pareigos prilyginamos ikimokyklinio ugdymo įstaigos auklėtojos padėjėjo – auklytės – pareigoms, todėl šeimos darželiuose nebus edukacinio ugdymo, kaip yra savivaldybės darželiuose. Šie asmenys bus įdarbinti artimiausiame vaikų darželyje su visomis socialinėmis garantijomis (Užliedžių seniūnijos šeimos darželių auklytės bus Giraitės darželio darbuotojos). Mėnesinis atlyginimas į rankas – 610 eurų.

 Tėvams

Į šeimos darželį bus priimami 2–5 metų amžiaus vaikai. kurie yra užregistruosti Kauno r. savivaldybės centralizuoto vaikų priėmimo informacinės sistemos duomenų bazėje ir nepatekęs einamaisiais mokslo metais į pasirinktą savivaldybės švietimo įstaigą, nelanko privataus darželio, vienas iš tėvų ir vaikas deklaravę gyvenamąją vietą Kauno rajone. Vaikai šeimos darželyje galės būti pagal poreikį – iki 10 valandų darbo dienos metu.

Tėvai, savo vaiką patikėję šeimos darželio auklytei, turės pasirūpinti vaikui reikalingomis higienos ar kitomis būtinomis priemonėmis, jiems reikės mokėti tik už vaiko maitinimą. Maistą į šeimos darželius atveš konkursą laimėjusi įmonė šiltą vienkartinėse saugiose pakuotėse. Norint patekti į šeimos darželį, reikės kreiptis į artimiausią ikimokyklinio ugdymo įstaigą (Plačiau – Tvarkos aprašas ).

 Pirmieji šeimos darželiai Kauno rajone turėtų atsirti jau kitąmet. Šeimos darželiai taps savivaldybės darželių filialais, juos įkūrę asmenys bus įdarbinti ikimokyklinio ugdymo įstaigose, savivaldybė jiems mokės atlyginimą ir suteiks visas socialines garantijas. Šiuo metu kviečiami asmenys, norintys kurti šeimos darželius Akademijos, Domeikavos, Garliavos, Garliavos apylinkių, Ringaudų ir Užliedžių seniūnijose. Šiose vietovėse nepatekusiųjų į darželius skaičius didžiausias.

Norinčius kurti šeimos darželius, Kauno rajono savivaldybė kviečia registruotis Kultūros, švietimo ir sporto skyriuje el. paštu: nijole.jasinavičiene@krs.lt, nurodant savo vardą, pavardę, telefono numerį, el. pašto adresą ir seniūniją.

 


Visos naujienos...