Savivaldybė pradėjo spręsti užliediškių problemas

Data :2015-07-13
Savivaldybė pradėjo spręsti užliediškių problemas

Liepos 2 d. Užliedžių seniūnijoje vyko Užliedžių BC, seniūnijos ir Kauno r. savivaldybės administracijos atstovų susitikimas, kuriame buvo dar kartą aptartos problemos, iškeltos Užliedžių bendruomenės centro inicijuotame kaimo gyventojų susirinkime gegužės 7 d.

Susitikime dalyvavo LR Seimo narė Raminta Popovienė, savivaldybei atstovavo administracijos direktoriaus pavaduotojas Šarūnas Šukevičius, Kelių ir transporto sk. Vedėja Gita Kaminskienė, Užliedžių seniūnė Jūratė Truncienė, seniūnaičiai Tadas Pilsudskis ir Veronika Imbrasienė, Užliedžių bendruomenės centro nariai Jonas Derškus, Judita Šimkienė, Rolandas Skaisgirys, Laima Pilipavičienė, Iveta Audėjaitienė. Susitikime savivaldybės atstovai ir Seimo narė atsakė, kaip sprendžiami per visuotinį susirinkimą Užliedžių bendruomenės centro ir kaimo gyventojų iškelti klausimai.

Svarbiausias kaime keliamas klausimas – Ledos gatvės remontas. Pasak administracijos direktoriaus pavaduotojo, gatvės rekonstrukcijos vertė apie 2 mln. 300 tūkst. Eur. Visa rekonstrukcijos dokumentacija yra parengta. Savivaldybė pateikė prašymą Lietuvos automobilių kelių direkcijai gauti papildomą tikslinį finansavimą Ledos g. remontui. Valdininkai patikino, kad gatvės remonto pirmieji darbai bus pradėti 2016 m.

Užliedžių daugiafunkcinio centro rekonstrukcijos projekto vertė beveik 2 mln. 900 tūkst. Eur. Panašu, kad tolesnė rekonstrukcija, kol kas neprasidės. Ją numatyta tęsti naudojantis ES lėšomis, tačiau dar nepatvirtintos ES paramos programų taisyklės, nežinoma, kada bus pirmieji kvietimai teikti paraiškas projektų finansavimui. Kadangi visa rekonstrukcijai reikalinga dokumentacija ir leidimai parengti, vos bus gautas finansavimas, rekonstrukcijos darbai prasidės.

Džiugi naujiena tiems, kas važinėja visuomeniniu transportu. Bendruomenės prašymu nuo rugsėjo 1 d. bus pakoreguotas 101 mikroautobuso maršrutas. Jis Giraitėje suks Topolių gatve Vijukų link, tada Liucijanavos gatve važiuos pro Ledos kapines, Griežlės gatve išvažiuos į Plento gatvę ir sustos Ledos g. stotelėje. Užliedžių bendruomenės centro atstovai paprašė, kad būtų papildomas mikroautobusas tarp 15 ir 17 val. Kelių ir transporto sk. vedėja G.Kaminskienė žadėjo prašymą apsvarstyti. Ji taip pat pranešė, kad savivaldybė rengia taisykles, kuriomis bus reglamentuojamas sunkiasvorio transporto judėjimas gyvenvietėse. Tai labai aktualu ir Užliedžių kaime, nes vykstant intensyvioms statyboms gadinamos ir teršiamos gatvės, investuotojai nelinkę saugoti ir tvarkyti sugadintas gatves. Taip pat ji paskatino gyventojus nedelsiant pranešti Kelių ir transporto skyriui apie mikroautobuso važiavimo grafikų pažeidimus. Kadangi savivaldybė iš dalies finansuoja keleivių pervežimo paslaugas, ji turi teisę reikalauti kokybiškos paslaugos.

Bendruomenės prašymu seniūnija kreipėsi į Nacionalinę žemės tarnybą dėl sklypo visuomenės poreikiams – bendruomenės parkui steigti. Seniūnė J. Truncienė perskaitė NŽT atsakymą, kad Užliedžiuose laisvos žemės nėra, nes dar yra per 20 pretendentų susigrąžinti nuosavybės teises.

Užliedžių BC informacija


Visos naujienos...