Nauja pažintis – naujos idėjos

Data :2016-04-18
Nauja pažintis – naujos idėjos

Užliedžių bendruomenės centro kvietimu Užliedžiuose lankėsi Radviliškio r. Kutiškių kaimo bendruomenės atstovai. Daugiau patirties turinti radviliškiečių bendruomenė pasidalino patirtimi vykdant edukacines programas.

Kutiškių kaimo bendruomenė įsikūrė 2004 m. ir vienija Kutiškių bei Liutkiškių kaimų gyventojus. Abu kaimai nelabai nutolę nuo Radviliškio, tačiau netoliese esantis miestas nedaro didelės įtakos bendruomeniškumui – visuomeninė organizacija vienija 170 narių. „Renovavus Kutiškių mokyklą ir čia įsikūrus daugiafunkciniam centrui ši vieta tapo ir kaimo bendruomenės namais, – pasakojo Kutiškių kaimo bendruomenės narė Alma Čepaitienė, pristačiusi bendruomenės veiklą. – Daugiafunkciniame centre įsikūrė bendruomenės svetainė, kaimo biblioteka su žaisloteka ir kompiuteriais, treniruoklių ir sporto salė, pirtis su sauna ir dušais, amatų centras.“

Bendruomenę kasmet remia daugiau negu 100 kaimo gyventojų, skirdami jai 2 proc. pajamų mokesčio. Pasinaudojant šia parama įrengta pirtis su sauna ir dušais, sunumeruotos kaimo gatvės ir namai, kasmet nuperkamos kalėdinės dovanėlės vaikams, teikiama labdara socialiai remtiniems gyventojams, remiami kultūriniai renginiai. Didelės pagalbos bendruomenės centras sulaukia iš verslininkų.

Kutiškiečiai atvažiavo ne tik pasidalinti patirtimi – moterų vokalinis ansamblis „Vetrungė“, vadovaujamas Rimos Gudelienės, rungėsi su Užliedžių „Širšėmis“ (vad. Kęstutis Visockas) linksmindami vakaronės dalyvius.


Visos naujienos...