Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos naujienos

Data :2016-02-16
Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos naujienos

Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos (LKBS) pirmininkė Guoda Burokienė buvo susitikusi su LR Vidaus reikalų ministru, viceministrais ir kitais atsakingais valstybės tarnautojais. Susitikime G. Burokienė iškėlė klausimą dėl seniūnaičių ir seniūnų rinkimo tvarkos bei atsakomybės. Šie klausimai buvo keliami pernai pavasarį vykusiame II Kaimo parlamente ir įtraukti į rezoliuciją.

Šiuo metu jau peržiūrimas Savivaldos įstatymas, kuriame numatoma stiprinti seniūnaičių funkcijas: jiems bus suteikiama daugiau atsakomybės, pareigų, todėl bendruomenės skatinamos aktyviau ir atsakingiau rinkti seniūnaičius. Numatoma, kad seniūnaičiai bus renkami ketveriems, o ne trejiems metams kaip yra dabar. II Kaimo parlamento rezoliucijoje buvo siūloma tiesiogiai rinkti ir seniūnus, tačiau Vidaus reikalų ministerija tam nepritaria, nes tokiu būdu atsirastų dar viena politinė grandis savivaldoje. O tai nepageidautina. Tačiau Savivaldos įstayme bus numatyta, kad seniūnai negalės būti paskirti be seniūnaičių sueigos ir bendruomenės pritarimo. Dėl to tikimasi, kad seniūnaičiai bus renkami atsakingai apsvarstant kiekvieną kandidatūrą, skatinama aktyviau dalyvauti seniūnaičių rinkimuose vietos gyventojus. Susitikime taip pat buvo aptarta aktyvesnis policijos rėmėjų grupių steigimas ir veikla. Tai stiprintų žmonių pilietiškumą, atsakomybę už save ir kaimynus, skatintų pagarbą sau, žmonėms ir aplinkai.

Šiuo metu LKBS ieško finansavimo renginiui, kuris įprasmintų 2016-uosius, kuriuos LR Seimas yra paskelbęs Vietos bendruomenių metais. Rugsėjo 4 d. planuojam surengta Lietuvos vietos bendruomenių kontaktų mugę LITEXPO parodų centre. Joje būtų pristatoma bendruomenių veikla, socialinės paslaugos, verslo projektai, gaminami produktai, turistiniai maršrutai, edukacinės programos, kitos veiklos idėjos. Vyks konferencijos aktualiomis bendruomeniniam judėjimui temomis, dalyvaus bendruomenių saviveiklos kolektyvai, savo metų renginius pristatys mažosios kultūros sostinės.

Dar viena džiugi žinia. LR Prezidentė D. Grybauskaitė „Už nuopenus Lietuvos respublikai“ įteikė apdovanojimą LKBS vicepirmininkei, Kazlų Rūdos savivaldybės Antanavo bendruomenės pirmininkei Redai Kneizevičienei.


Visos naujienos...