Kelininkai tikisi gyventojų supratingumo

Data :2017-01-27
Kelininkai tikisi gyventojų supratingumo

Sustojus Ledos g. rekonstrukcijos darbams, tarp Užliedžių gyventojų kilo nepasitenkinimas. Darbų rangovas – UAB „Žilinskis ir Ko“ paaiškino, kodėl šiuo metu darbai nevyksta.

 Užsakovas: Kauno rajono savivaldybės administracija / Užliedžių seniūnija

Projektas: Kauno r. sav. Užliedžių sen. Ledos g. rekonstravimo darbai

Rangovas: A.Žilinskio ir ko UAB

Projekto rengėjas: UAB Patvanka (2010 m. projektas)

Vertė: 1 mln. Eur su PVM

Trukmė: 36 mėn.

Finansavimo šaltiniai: Kauno rajono savivaldybės biudžeto ir Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšos.

 Po 8 metų laukimo vykdomi Užliedžių sen. Ledos g. rekonstravimo darbai, kurių vykdymas, kaip įprasta,  sukelia nepatogumų gyventojams. Tačiau tiek Užsakovas, tiek Rangovas bendradarbiaudami stengiasi darbus vykdyti kuo švelnesnėmis sąlygomis ir kuo sparčiau. Sudėtinga situacija susidariusi dėl gaunamo dalinio finansavimo. Be to, techninis projektas rengtas gana seniai, t. y. dar 2010 m. Po to laiko pasikeitė ne tik daugelis teisės aktų reikalavimų, bet ir pati situacija gatvės infrastruktūroje (iškyla papildomi, nenumatyti darbai). Siekiama ieškoti efektyviausių ir ekonomiškiausių sprendimo būdų, nes tinkamas ir savalaikis projekto įgyvendinimas svarbus visoms šalims.

Projekto lėšos labai ribotos, tačiau tiek Užsakovas, tiek Rangovas investuoja savo lėšas, kad tik galėtų bent kiek pagerinti gatvės pravažumą. Darbai privalo būti vykdomi etapais: pirmiausiai turi būti sutvarkyti inžineriniai tinklai, tik po to gali būti tvarkomi kelio pagrindai. Natūraliai darbus stabdo ir žiemos orai – tiek lietus, tiek šaltis.

Paprastai panašaus profilio darbai vykdomi visiškai stabdant eismą kelio ruožuose. Gyventojų patogumui Ledos g. darbai vykdomi „zigzago“ principu, kad gatvė būtų pravažiuojama. Ateityje dar planuojami neišvengiami ruožų uždarymai, – bus naudojama apylanka Erdvės gatve.

Rangovas užtikrina, kad kiek tik leis galimybės, stengsis projektą baigti kuo anksčiau.

Tikimės, kad likę Projekto darbai, kartu su gyventojų supratimu, vyks sklandžiai ir laikinus nepatogumus atpirks galutinis rezultatas. Užliedžiai turės gražią, patogią ir saugią pagrindinę gatvę.

 Apie darbus: Važiuojamoji kelio dalis bus praplatinta nuo 4 iki 6 m, įrengti šaligatviai. Šiuo metu įrenginėjama lietaus nuotekų šalinimo sistema, apšvietimas. Bus pakeista ir kelio sankasa, paklota nauja dviejų sluoksnių asfalto danga.

Planuojamas preliminarus grafikas:

2017 m. pavasaris – planuojami baigti esamos kelio dangos ardymo darbai, tose vietose pabaigiant kloti likusius inžinerinius tinklus. Tuo pačiu bus vykdomi kelio pagrindų įrengimas ir apšvietimo stulpų pastatymo ir pajungimo darbai.

2017 m. vasara - planuojama įrengti kelio bortus su šaligatviais.

2017 m. ruduo – planuojama pakloti asfaltą, įrengti kelio ženklinimą, sutvarkyti želdinius ir objektą pilnai perduoti Užsakovui eksploatacijai.

 UAB „Žilinskis ir Ko“ informacija


Visos naujienos...