Gatvių remontui sudaroma pirmumo eilė

Data :2019-04-18
Gatvių remontui sudaroma pirmumo eilė

Kasmet Užliedžių seniūnijos seniūnaičių sueiga išanalizuoja seniūnijos kaimų gatvių būklę ir, atsižvelgdami į eismo intensyvumą, naudą kuo didesniam gyventojų skaičiui sudaro gatvių remonto darbų eilę. Pirmenybė teikiama toms gatvėms, kuriomis važiuoja viešasis transportas.

 Kauno rajone iš viso yra 1745 km vietinės reikšmės kelių. 515 km yra su asfalto danga, 998 km – žvyrkeliai ir 232 km – su grunto danga. Užliedžių seniūnijoje yra 97 gatvės, 6 privažiavimo keliai ir 1 automobilių stovėjimo aikštelė. Tai sudaro 73,9 km. Visiems keliams remontuoti, asfaltuoti ir prižiūrėti lėšos skiriamos iš Kauno r. savivaldybės Kelių priežiūros ir plėtros programos. Seniūnijose keliai tvarkomi pagal seniūnaičių nustatytą eiliškumą.

Užliedžių seniūnijoje sudarytas dešimties gatvių sąrašas, kuriose bus atliekami įvairūs darbai. Kaip jau skelbta, balandį prasideda Griežlės gatvės (Užliedžiai) apšvietimo darbai, iki vasaros pabaigos ji bus baigta asfaltuoti.  

Pagal lėšų skyrimo tvarką prioritetas teikiamas asfaltuotiems keliams, kuriais važiuoja visuomeninis transportas, todėl pirmiausia Užliedžių seniūnijoje numatyta tvarkyti Vijūkų k. Liucijanavos g., Giraitės k. Liepų, Kaštonų ir Eglių gatves. Kasmet gatvių remonto sąrašas atnaujinamas laikantis tų pačių atrankos kriterijų, nekeičiant jau sąrašę esančių gatvių eiliškumo.

Seniūnaičių sueiga yra sudariusi tokią Užliedžių seniūnijos gatvių remonto eilę:

1. Liucijinavos gatvės Vijūkų k. (asfaltavimas)

2. Liepų gatvės Giraitės k. (rekonstravimas)

3. Kaštonų gatvės Giraitės k. (rekonstravimas)

4. Eglių gatvės Giraitės k. (rekonstravimas)

5. Žvalgų gatvės Užliedžių k. (rekonstravimas)

6. Vanagynės gatvės Sausinės k. (asfaltavimas)

7. A.Šapokos gatvės Vijūkų k. (šaligatvis)

8. Kalno gatvės Užliedžių k. (asfaltavimas)

9. Aušros gatvės Užliedžių k. (asfaltavimas)

10. Minties gatvės Užliedžių k. (asfaltavimas)

 Dėl nepakankamo finansavimo visi suplanuoti ir papildomai prašomi atlikti gatvių remonto darbai užtrunka ne vienerius metus, todėl tiksliai pasakyti, kada bus asfaltuojama viena ar kita gatvė sunku. Savivaldybė skatina gyventojus prisidėti prie savo gatvės tvarkymo finansavimo. Kauno r. savivaldybės Tarybos sprendimu, jei gyventojai prisideda 50 proc. prie gatvės remonto darbų finansavimo, savivaldybė pirmumo tvarka skiria likusią dalį reikiamų lėšų ir sutvarko gatvę be eilės. Norintieji prisidėti savo lėšomis prie gatvės tvarkymo gyventojai gali kreiptis į seniūniją.

 Parengta pagal Užliedžių seniūnijos ir krs.lt informaciją


Visos naujienos...