Dalijosi prisiminimais, klausėsi muzikos

Data :2016-06-16
Dalijosi prisiminimais, klausėsi muzikos

 

Birželio 14-ąją, minint Gedulo ir Vilties dieną, Užliedžiuose vyko koncertas šiai datai atminti, tremtiniai ir jų giminaičiai prisiminė skaudžius laikus. 

Šios dienos minėjimas Užliedžių seniūnijoje surengtas pirmą kartą. Renginio vedėja Gabika Kirkickienė skaitė poetų Maironio ir buvusio tremtinio Antano Ruškio eiles, dainavo ir grojo gitara užliediškiai Goda Skaisgirytė ir Jonas Mikša, obojumi grojo Ignas Ščesnulevičius. Gabūs jaunieji atlikėjai Goda ir Ignas mokosi muzikos ir jau ne pirmą kartą dalyvauja seniūnijos renginiuose. Jono Mikšos tėvai yra buvę tremtyje, tad jam Gedulo ir Vilties diena yra ne tik Lietuvos istorijos dalis, bet ir šeimos tragedija.

Atlikėjai iš Užliedžių ir renginyje dalyvavusi muzikinių projektų grupė „Vitražai“ atliko šį Lietuvos istorijos tarpsnį menančias dainas. Pradėdamas koncertą grupės „Vitražai“ vadovas Algirdas Svidinskas sakė, kad Lietuvoje nerasime šeimos, kurios vienaip ar kitaip nebūtų palietusios represijos, todėl privalome patys prisminti ir išmokyti jaunąją kartą gerbti šį atminimą.

Renginio metu prisiminimais dalijosi užliediškis Algirdas Šimkus. Renginio dalyviai ir klausytojai buvo vaišinami žolelių arbata.

Renginys surengtas bendromis Raudondvario kultūros centro, Užliedžių laisvalaikio salės ir Užliedžių bendruomenės centro pastangomis. 

Nida ŽILINSKIENĖ, Užliedžių laisvalaikio salės režisierė


Visos naujienos...