Bendruomenių sąskrydyje – dalybos patirtimi

Data :2017-06-19
Bendruomenių sąskrydyje – dalybos patirtimi

Jei norite sužinoti, ką veikia ir kuo verčiasi Lietuvos kaimo bendruomenės, paragauti įvairiems regionams būdingų patiekalų, reikia dalyvauti bent viename Lietuvos kaimo bendruomenių sąskrydyje.

 Lietuvoje veikia apie pusantro tūkstančio kaimo benduromenių. Per daugiau kaip 15 veiklos metų jų veikla pasiekė tą lygmenį, kai reikia keistis. Keistis ne tik išoriškai, bet savo veikla. Tai skatina ir šio finansinio laikotarpio LEADER programa. Pagrindinis šios programos finansavimas skirtas bendruomenių verslumui skatinti, kurti bendruomeninį ir socialinį verslą, gerinti jaunimo užimtumą ir darbą su jaunimu.

Užliedžių bendruomenės centro grupė atstovavo Kauno rajono VVG kartu su kitomis rajono bendruomenėmis ir padėjo organizuojant diskusijų kavinės renginius. Karklėje vyskusiame sąskrydyje buvo galima pamatyti, kokius projektus jau įgyvendino bendruomenės, kokia gamyba ir kokie smulkieji verslai populiaresni, iš ko bendruomenės užsidirba savo veiklai. Žinoma, verslu užsiima tos bendruomenės, kurių teritorijoje buvo apleistų statinių ir jos galėjo perimti nenaudojamas patalpas bei jose įsikurti. Tai įvairūs tradiciniai amatai: molio žiedimas, lipdiniai, vilna ir jos gaminiai, įvairūs suvenyrai, maisto produktų gamyba – sūriai, džiovinti vaisiai, vaistažolės, sukatai, daržovių traškučiai, sulčių spaudimas, teminiai kaimai su edukacinėmis programomis ir kt.

Sąskrydžio meninę programą sudarė dešimties mažųjų kultūros sostinių meno kolektyvų pasirodymai. Raudondvarį pristatė dainuojamosios poezijos grupė „Vitražai“.

Ir, žinoma, visus viliojo pajūris. Vakarop siauras Karklės paplūdymys buvo pilnas iš visos Lietuvos suvažiavusių bendruomeniečių.  


Visos naujienos...