Aptarta metų veikla

Data :2017-01-11
Aptarta metų veikla

Praėjusių metų pabaigoje vykęs Užliedžių BC ataskaitinis susirinkimas parodė, kad kaimo žmonėms rūpi ne tik savas kiemas – užliediškiams kilo daug klausimų dėl vykstančios plėtros, infrastruktūros darbų.

 

Į susirinkimą bendruomenės centro nariai rinkosi gerai nusiteikę – mat po jo laukė pirmą kartą kaime surengtos senųjų metų palydos. Susirinkimą pradėjusi bendruomenės pirmininkė Sonata Navickė asociacijos nariams pateikė finansinę ir veiklos ataskaitas. Daug klausimų sulaukė laikinasis Užliedžių seniūnas Irmantas Šumskas. Užliediškiams buvo įdomu sužinoti, kaip jis vertina visuomeninę veiklą, kokią mato kaimo ateitį, ir žinoma, daug klausimų kilo dėl skaudžiausių temų: gatvių remonto, susidariančių kamščių rytais, būsimo viaduko statybos automagistralėje ir kt. „Manau, kad būtinas bendradarbiavimas tarp bendruomenės ir seniūnijos, tik tada galima pasiekti teigiamų rezultatų, – susirinkime sakė I. Šumskas. – Nors tik kelias savaites dirbu, tačiau jau pamačiau, kad Užliedžių seniūnijoje daug problemų ir bus daug darbo.“ Bendruomenės nariai pasiūlė seniūnijai rengti kasmetinius Užliedžių seniūnijos susirinkimus, kuriuose gyventojai išsakytų savo mintis, seniūnijos darbuotojai – darbo rezultatus, visi kartu aptartų svarbiausius reikalus.

 

Daugėja narių

Užliedžių bendruomenės centro steigėjais 2009 m. buvo 9 kaimo gyventojai. Kaip žinia, kai reikia aukoti savo laisvalaikį ir dažnai – lėšas, entuziazmas greitai dingsta ir lieka nedidelė saujelė dirbančiųjų ir palaikančių bendruomeninę veiklą. Per septynerius asociacijos veikos metus buvo visko: iš 9 steigėjų buvo likę vos keli nenusivylę visuomenine veikla, prisijunkdavo naujų narių, grįždavo senieji. Tačiau jau ketveri metai Užliedžių bendruomenės centro narių skaičius auga ir kasmet į bendruomeninę veiklą įsilieja po kelis naujus narius. Jei 2015 m. pabaigoje asociacija vienijo 36 narius, tai 2016-uosius baigė turėdama 43.

 

Veikla plečiasi

Per visus bendruomenės centro veiklos metus įgyvendinti 5 projektai, kuriuose finansavo LEADER programa, Žemės ūkio ministerija, Kauno r. savivaldybė. Įgyvendinant paskutinįjį projektą „Galimybė sportuoti – visiems“, kai buvo įrengti lauko treniruokliai, ne tik darbu, bet ir savo lėšomis prisidėjo nemaža dalis Užliedžių kaimo gyventojų.

Greta projektinės veiklos plečiasi ir kitokia – kultūrinė, renginių organizavimo veikla. Greta jau tradicine tapusios seniūnijos sporto šventės „Santalkos diena“, randasi ir kitų tradicinių renginių – Užgavėnės, pernai jau antrą kartą bendruomenės surengta Pyragų diena, kurioje pagerbiami kaimo senoliai. Tikimasi, kad tradicija taps rengti Rasų šventę Nevėžio pakrantėje.

 

Padeda bendradarbiavimas

Organizuoti renginius – nėra Užlliedžių bendruomenės centro svarbiausias tikslas. Tačiau Užliedžių laisvalaikio salėje pradėjus dirbti dailininkei L.Kauffeld, režisierei N.V.Žilinskienei imta kartu dirbti, sulaukiama patarimų, pasiūlymų. Pirmasis bendras darbo rezultatas buvo Gedulo ir Vilties dienos minėjimas, vėliau – Rasos arba Kupolė, o metų pabaigoje – Eglutės įžiebimo šventė. Pastebima, kad kaskart vis daugiau žmonių ateina į tokius bendrus renginius.

 

Išrinktas pirmininkas

Pagal asociacijos įstatus, kasmet vykstantis ataskaitinis susirinkimas yra ir rinkiminis. Po metų pertraukos Užliedžių bendruomenės centro pirmininko pareigas vėl užėmė Laima Pilipavičienė. Pavaduotojais liko Iveta Audejaitienė ir Rolandas Skaisgiris.

 

Užliedžių BC informacija


Visos naujienos...